TRAVEL. Because money returns. Time does not.

Čas strávený ve Velké Británii nám dal jednu obrovitánskou výhodu. A to možnost cestovat. Nikdy předtím jsme nebyli až takoví milovníci cestování. Poznávání něčeho nového nás až tak nebralo. Jakmile jsme ale nastoupili jako Au paiři do „naší“ britské rodiny, vše se rázem otočilo o 180 stupňů.

Prvním impulsem k tomu byla mapa světa se špendlíky, kde všude po světě naše „host family“ byla. Jedna země, alespoň jedna noc = jeden špendlík.

Mapa světa se špendlíky.jpg

Druhým bylo to, že rodina opravdu miluje cestování a při každé příležitosti (prázdniny dětí ve škole) jedou na dovolenou. My měli tu výhodu, že jsme měli také volno, když rodina jela pryč. A proč zůstávat v prázdném domě a užírat se nudou, když můžeme vzít auto a cestovat?

Z počátku jsme dělali jen malé jednodenní výlety po okolí. Později jsme okusili spaní v autě na jednu noc, až se z toho stalo naše hobby a závislost a začali jsme přespávat v autě, třeba i pět nocí za sebou.

Velkou Británii máme „prošpikovanou“, myslím si, že dost slušně, ale stále jsou místa, kam bychom se chtěli podívat, a která na nás stále čekají.

Za těch skoro 5 let, co jsme žili a užívali si v Anglii, jsme párkrát vyjeli i mimo hranice Spojeného Království. Vyjeli jsme do Francie, na Island, do Dánska, Švédska, Portugalska, Španělska nebo Norska. V únoru 2018 jsme dokonce vyrazili na měsíční cestu do Thajska a Kambodži a v říjnu potom na měsíc na Bali. A věřte mi, jakmile jednou okusíte cestování, zamilujete si ho a už nikdy nebudete chtít přestat!

Mrkněte, kolik výletů, kilometrů, míst, .. jsme již za tu dobu, co žijeme v Anglii, projeli.

CROMER

10. 8. - 16. 8. 2014 / Anglie

Náš první výlet v Anglii.

Přečti si více

OXFORD

26. 9. 2014 / Anglie

Nak jsme bloudili po Oxfordu a nemohli najít jedinou univerzitu, přitom jsme chodili kolem nich.

Přečti si více

Heading 1