O NÁS

Když jsme se v patnácti rozhodovali, co dál dělat, „aupaiřina“ byla jasná volba! Neee, sranda :-D Když nám bylo patnáct, věděli jsme houby o světě a ještě vůbec netušili, co a kde budeme za pár let dělat. Ale nakonec jsme udělali nejlepší rozhodnutí v životě.

Jsme spolu patnáct let a společně jsme až do června 2018 žili a pracovali jako au paiři skoro 5 let v Anglii. Po vysoké škole jsme nechtěli zapadnout do pracovního koloběhu a toužili jsme odjet do Anglie. A to se nám splnilo.

Společně jsme bydleli u britské rodinky nedaleko malého městečka Epping. Měli jsme dostatek času na to, abychom cestovali a poznávali anglickou kulturu. Když vidíte ty úžasné bílé útesy na jihu Anglie, pozorujete na slunci se opalující tuleně na východě nebo se procházíte národním parkem ve Walesu, to prostě bere dech a máte zážitek a vzpomínky na celý život. A co je víc?

Martina & Pavel

Za tu dobu, co jsme byli v Anglii, nás již kontaktovalo mnoho lidí, kteří chtěli poradit, jak se dostat do UK a žít tak, jak žijeme my. A právě to byl impuls k tomu, proč jsme se rozhodli začít pomáhat ostatním, ne jen přátelům. Těm, co se zařadí do našeho programu, mimo jiné také radíme, co a jak zařídit před odjezdem do Velké Británie, jak se připravit na Skype call s rodinou, co očekávat po příjezdu k hostitelské rodině, zašleme základní slovíčka, které Au pair používají nejčastěji, a spoustu dalších rad a tipů, které jsme sami za ty roky nasbírali. Nechceme si naše zkušenosti a postřehy nechat jen pro sebe.

A na závěr něco k zamyšlení od Marka Twaina: „Za 20 let vás bude více mrzet to, co jste neudělali, než to, co jste udělali. Takže odvažte lana. Vyplujte z bezpečného přístavu. Chyťte daleký vítr do plachet. Hledejte. Sněte. Objevujte“.
 

NAŠE CESTY

Čas strávený ve Velké Británii nám dal jednu obrovitánskou výhodu. A to možnost cestovat. Nikdy předtím jsme nebyli až takoví milovníci cestování. Poznávání něčeho nového nás až tak nebralo. Jakmile jsme ale nastoupili jako Au paiři do „naší“ britské rodiny, vše se rázem otočilo o 180 stupňů.

Prvním impulsem k tomu byla mapa světa se špendlíky, kde všude po světě naše „host family“ byla. Jedna země, alespoň jedna noc = jeden špendlík.

Druhým bylo to, že rodina opravdu miluje cestování a při každé příležitosti (prázdniny dětí ve škole) jedou na dovolenou. Měli jsme tu výhodu, že jsme také měli volno, když rodina jela pryč. A proč zůstávat v prázdném domě a užírat se nudou, když můžeme vzít auto a cestovat?
 
Z počátku jsme dělali jen malé jednodenní výlety po okolí. Později jsme okusili spaní v autě na jednu noc, až se z toho stalo naše hobby a závislost a začali jsme přespávat v autě, třeba i pět nocí za sebou.
 
Velkou Británii máme „prošpikovanou“, myslím si, že dost slušně, ale stále jsou místa, kam bychom se chtěli podívat, a která na nás stále čekají.
 
Za těch téměř 5 let, co jsme žili a užívali si v Anglii, jsme párkrát vyjeli i mimo hranice Spojeného Království. Vyjeli jsme do Francie, na Island, do Dánska, Švédska, Portugalska, Španělska, Norska, dokonce do Thajska, Kambodži a na Bali. A věřte mi, jakmile jednou okusíte cestování, zamilujete si ho a už nikdy nebudete chtít přestat!
 
Tady najdete fotky k některým z našich cest po Velké Británii i mimo ni.

CORNWALL

KENT

MALLORCA

ICELAND

LONDON

Sussex & Hampshire

001

001

002

002

003

003

004

004

005

005

025

025

BATH

IRELAND

SOUTH
WALES

DORSET

LISBON

CROMER

007

007

012

012

009

009

010

010

011

011

012

012

Denmark & Sweden

North France

North WALES

Norway

ScoTLAND

PARIS

001.jpg

Lucka a Jirka byli v loňském a letošním roce jako Au pair couple u rodiny ve Skotsku. A protože měli k dispozici auto, tak toho využívali a projížděli tuto krajinu křížem, krážem. Přečtěte si krátký příběh o tom, jak se dostali až do Skotska, čí to byl vůbec nápad a také několik tipů, co navštívit a nevynechat při návštěvě země hor a jezer.

z FB 02 - upraveno.jpg

Janča, která před pár lety odjela do Anglie jako Au pair a dnes je manažerkou marketingu, si i v této uspěchané době našla čas a napsala pro vás svůj příběh, jaké to bylo, když se narychlo rozhodla odjet do zahraničí a nechat v ČR svou rodinu, kamarády a přítele. Doufáme, že inspiruje všechny, kteří jsou stále na vážkách, zdali se vydat do Anglie, či někam jinam po světě.