NA vlastní TRIKO vs. S AGENTUROU

Vyjet sama do Anglie bez agentury není v dnešní době žádný problém. Sama si na internetu najdeš rodinu, dáš si s nimi Skype, koupíš letenku, zabalíš si kufr a letíš. Jsi na sebe pyšná, že jsi vše zvládla sama zařídit. Jsi samostatná. Nezávislá. Jsi Happy.

Agentura má jednu velkou výhodu. A to je, že má zkušenosti a ví, co dělá.  PŘEDEM vyzjistí veškeré podmínky pobytu a domluví i to, co by tě třeba samotnou ani nenapadlo. Např. fotografie ubytování pro Au pair, počet dnů (placené) dovolené, peníze navíc za extra práci, a tak dále a tak dále. Je toho spousta, co je potřeba předem domluvit, a kolikrát je Au pair tak nadšená z toho, že sama našla super rodinu, že se neptá na vedlejší otázky. Ty jí však později mohou znepříjemnit pobyt.

Většina Au pairek jede do Anglie kvůli tomu, aby si zlepšila angličtinu a kolikrát si i se základními znalostmi  domlouvá podmínky pobytu, což může být kámen úrazu. Není tedy lepší, komunikovat a domlouvat vše bez jazykové bariéry, v rodném jazyce? Britské agentury sice toto neumožní, ale české/slovenské ano. Opět se tak vyvaruješ nepříjemnému nedorozumění.

Teď to možná zní, že jet na vlastní triko je jedno velké riziko, a že to nemá snad jedinou výhodu. Samozřejmě, že má! Jsi sama sobě vlastním pánem. Máš 100% kontrolu nad výběrem rodiny a sama si můžeš hledat rodinu, jak dlouho chceš.

Ovšem agentura ti ušetří i hodiny času s hledáním správné rodiny, odpovídáním a řešením stále těch samých věcí dokola a skypováním s rodinami.

Agentura ti domluví Skype call až s rodinou, která ti sedí, a které sedíš i ty. Výhodou také může být to, že pokud se necítíš kvůli angličtině na telefonát s rodinou, někdo z agentury (jestliže to daná agentura nabízí) může být přítomen během Skype callu a být ti oporou.

Největší výhodou, které Au pairky vidí v tom, že pojedou na vlastní triko, jsou poplatky agentuře, které mohou být pro studentku celkem vysoké.

Být sama v cizím městě, v cizí zemi, s lidmi, které neznáš, a kteří mluví jiným jazykem, může být občas frustrující. Mohou nastat situace, ve kterých si nebudeš vědět rady a budeš na vše sama. Agentura je tu vždy pro tebe po celou dobu pobytu a bude tvou oporou při potížích.

Osoba z agentury si čte a prohlíží vše, co ji zašleš, ještě před tím, než se to dostane do rukou rodiny. Ohodnotí tvůj životopis a dopis rodině, případně poradí, co ještě doplnit.

Toto je pouze souhrn výhod toho, jestli vyjet sama nebo přes agenturu. Záleží však jen na tobě, co ti sedí víc a co si nakonec vybereš.

My se snažíme nabízet od obou to nejlepší. Máme všechny výhody agentury, ale také chceme, aby se Au pair cítila být samostatná a nevázaná. 

Ke všemu, co nabízí agentury my nabízíme i toto:

  • od Au pairek nevybíráme žádné poplatky,

  • poslední slovo s výběrem rodiny má vždy Au pair,

  • poskytneme ti tolik informací, které potřebuješ vědět, jak jen je to možné

  • každé naší budoucí Au pairce pošleme dokumenty, ve kterých najde důležité informace, aby mohla v klidu odjet do Anglie a pracovat jako Au pair (co zařídit před odjezdem, jaké instituce navštívit, než odjede do zahraničí, co udělat a zařídit po příjezdu, na čem všem se domluvit s rodinou, atd.),

  • navíc zašleme i základní slovíčka pro Au pair, které se budou určitě hodit.

 

Ať už se rozhodneš jakkoliv (jet sama, s agenturou nebo s námi), držíme ti pěsti, abys vybrala správně a byla u rodiny spokojená.