z FB 02 - upraveno.jpg

PŘÍBĚH JANČI, KTERÁ SE Z Au pair

DOSTALA AŽ NA manažerku MARKETINGU

"Když jsem se dozvěděla, že mě po maturitě vzali jen na VŠ, kam jsem nechtěla, rozhodla jsem se impulzivně, že prostě "vypadnu" z malé vesničky na pomezí Čech a Moravy. Za měsíc od tohoto rozhodnutí jsem doma nechávala tehdejšího přítele, rodinu, kamarády a vydala se být au pair. Velký krok do neznáma. Co mi to dalo? 


1. Angličtina - velmi brzo jsem pochopila, že musím mluvit srozumitelně a rychleji než děti. Což se taky během pár měsíců stalo. 


2. Schopnost postarat se o sebe - když mě host mamá nechala se třemi taškami nákupu trčet kdesi uprostřed Manchesteru a jen odvětila, že nestíhá, takže nějak dojeď. 


3. Nelitovat se - už nikdy jsem nebyla chudinka někde "sama", vždycky je kolem mě celý svět, ať jsem, kde jsem. 


4. Kariéra - přes recepční v hotelu, průvodkyni v zahraničí, koordinátora jazykových pobytů, delegátku, až po manažerku marketingu - a to vše díky snaze a angličtině, kterou jsem se naučila v době, co jsem vařila rýži a děti chlácholila, když jim v nemocnici šili rány. 


5. Skvělý pohled na osobní život - přítel, kterého jsem tu nemilosrdně nechala, je už 3 roky mým mužem a díky předobrazu mojí anglické "babi a dědy" vím, že ve vztahu nezáleží, jak jste od sebe daleko, a že i když jste spolu léta letoucí, můžete se navzájem vážit. 


6. Druhý domov - Anglii. Nikde se necítím lépe. 


7. Neskutečně mnoho kamarádů z celého světa - je to skvělý, cestovat, a mít vždy kde složit hlavu. 

 

 

 

 

 

 

Jak teď vzpomínám na všechny ty připálený chilly con carne, špatně koupená mléka, nošení 3 koloběžek, ksichty dětí nad čočkovou polévkou a příliš hustým porridge, zasteskne se mi. Chybí mi noční stíhání vlaků z párty, brigáda v hospodě, chybí mi krmení koní při měsíčku, západy slunce nad kanálem La Manche, i situace, kdy jsem vystoupila na špatný zastávce, nebo třeba ani nedojela, kam jsem měla. Teď jsem ale vdaná a za au pair by mě nikdo nechtěl. Všem říkám: Jeďte, dělejte chyby, brečte večer do polštáře, že vám chybí rodina, a pak se vraťte domů a važte si toho, že jste dokázali něco, co mnoho lidí ne!“

JANČA SI I V TÉTO USPĚCHANÉ DOBĚ NAŠLA ČAS A NAPSALA PRO VÁS SVŮJ PŘÍBĚH, ZA COŽ JI VELICE DĚKUJEME A DOUFÁME, ŽE INSPIRUJE VŠECHNY, KTEŘÍ JSOU STÁLE NA VÁŽKÁCH, ZDALI SE VYDAT DO ANGLIE, ČI NĚKAM JINAM PO SVĚTĚ.

A POKUD BY VÁS ZAJÍMALO, KAM SE V ANGLII PODÍVAT NEBO CO NAVŠTÍVIT, TAK SE URČITĚ MRKNĚTE NA JANČI INSTAGRAM @jancjaf. DÁVÁ SEM FOTKY NEJEN Z ANGLIE, KAM SE STÁLE VRACÍ.

MĚJTE SE KRÁSNĚ A CESTUJTE! 

„Jeďte, dělejte chyby, brečte večer do polštáře, 
že vám chybí rodina, a pak se vraťte domů a 
važte si toho, že jste dokázali něco,

co mnoho lidí ne!“

collage 01.jpg

1. Ne, v Anglii pořád neprší!

2. Vzít děti plavat do moře je dobrý nápad.

3. Znáte tu hru, když je v anglické domácnosti 17 stupňů, mrznete a holčička si vymyslí, že budete pod peřinou a ona kolem bude bojovat s nepřáteli? Ne? Je SUPER!

collage 02.jpg

4. O šminky se dělíte! Ale vůbec vám to neva, je to důvod jít o víkendu nakupovat!

5. Když za svá nabraná kila můžete obvinit nebohé dítě - jedna z nejlepších her ever? Na picnic uprostřed pokoje.

6. Ano, občas prostě ponesete koloběžku - nebo na ní dítěti ujedete, to záleží! Prosím, dítě ale vždy musí být v bezpečí!

Klikni a poděl se i ty o svůj příběh nebo i jen výlet po Velké Británii. My ho zde rádi vystavíme. 

Heading 1