CROMER

Městečko Cromer se nachází na východním pobřeží Anglie. Toto místo jsme navštívili dvakrát, díky tomu, že tam naše britská rodinka vlastnila byt s výhledem na pláž. Comer Beach není jedna z těch pláží, kterou si představíte, když se řekne slovo „pláž“. Je to taková ta klasická anglická pláž, kam jezdí britské rodiny strávit odpoledne. Děti si hrají, pouštění draka, rodiče odpočívají na dece za plentou, která brání větru, a ti otužilejší se jdou rychle vykoupat do moře. Voda tady opravdu není na koupání. Je sice čistá, ale opravdu studená.
 

Cromer je super místo, kde strávíte klidný víkend. Posedíte na pláži, dáte piknik, prohlédnete si Cromer Pier, projdete se po městě a dáte si „prý“ nejlepší fish and chips v Anglii (v restauraci No1 Cromer - viz obrázek). Při jedné z našich návštěv Cromer Pier se zde zrovna konala soutěž o nejhezčí kormidlo. Byla jich tu spousta a jeden krásnější než druhý. Co myslíte?


Jak už jsem psala, my zde byli dvakrát a v obou případech jsme si jeden den udělali malý výlet. Poprvé jsme se jeli podívat na větrné mlýny v okolí. Je jich tu hned několik a všechny jsou moc pěkné a zajímavé. My navštívili například Cley Windmill, Weybourne Windmill a Stow Mill.
Podruhé jsme si jen tak vyjeli po pobřeží směrem na jih a cestou jsme potkali ceduli říkající: „SEALS ->“ Nebyli jsme si jisti, jestli uvidíme to, co jsme očekávali, ale vydali jsme se za značkou. Zaparkovali jsme auto, zaplatili parkovné, šli asi půl hodinky směrem k pláži a pak jsme na ně narazili! Opalující se tuleni. Řeknu vám, že to byla opravdu nádhera! Pomalu jsme se k nim přibližovali a dělali si fotky. Později nám došlo, proč jsme byli jediní, kdo se s nimi fotil tak zblízka. Při odchodu z pláže jsme uviděli ceduli „Zákaz přibližování se k tuleňům na 30 metrů“.. ou :-D neva, nikdo nás nechytil, tuleni jsou v pořádku, my také, takže všichni jsou spokojeni. A především my! 


Kdybyste se sem někdo chystal, najdete je zde: Horsey Gap. A pozdravujte je od nás.


A nezapomeňte, že u pobřeží dost fouká vítr. Je dobré mít s sebou něco na uši.