001.jpg

AU-PAIR aneb JEDEN SPLNĚNÝ SEN

PŘÍBĚH O TOM, JAK žádný sen není nedosažitelný,

A KDYŽ TO PROSTĚ CHCETE, DOSÁHNETE ČEHOKOLIV.

"V roce 2015 jsem na sociálních sítích narazila na stránky Au-pair v UK, bylo mi 15 let a už tehdy mě agentura moc zaujala. Hned jsem psala do agentury o podmínky stát se jednou z Au-pair. Jejich projekt mě natolik zaujal, že se Au-pairství stalo mým největším snem. 

 

Po konzultaci s rodiči se ovšem můj sen zdál být NEDOSAŽITELNÝM. Rodiče o mě měli strach. Představa, že pustí svoji 15-ti letou dceru samotnou do zahraničí, k cizí rodině nepřipadala v úvahu natož tak v realizaci. Byla jsem naštvaná. Připadalo mi, jakoby byli proti mě a nechtěli, abych zažila něco, co oni zažít nemohli. Dnes je naprosto chápu. Zachovala bych se naprosto stejně. Nicméně uběhly 2 roky a začali jsme s přítelem MLUVIT O NAŠICH SNECH, co bychom si chtěli splnit, zažít, a který místa navštívit. Zmínila jsem se o Au-pair couple, o programu pro páry. Byl z toho v šoku a zamítl. Chodil do práce, anglicky taky pořádně neuměl a představa být někde jinde než v Česku ho nelákala, nikdy předtím ani nad takovou možností nepřemýšlel. Já jsem ho chápala, proto jsem se k tomu už nevracela a Aupairství jsem vymazala z hlavy.
 

Ovšem co se nestalo. Po pár týdnech mi řekl, že by to možná nebyl tak špatný nápad, a bylo by zajímavé vyjet do světa. ZAŽÍT NĚCO, CO NEZAŽIJE KAŽDÝ. Neváhala jsem ani minutu, hned jsem najela na Facebooku na stránky Au-pair v UK, vyplnila jsem dotazníky, a začali jsme domlouvat a vybírat naši rodinu. Proběhlo několik e-mailů, Skype callů a my mohli letět za dobrodružstvím!

"Jak jsme si přáli,

tak se i splnilo."

Naše dobrodružství začalo 16. 6. 2019. Vybrali jsme si pětičlennou rodinu ze Skotska, která žije nedaleko města Perth. Předem jsme si domluvili k dispozici auto a návštěvy jazykových kurzů. Věděli jsme, že když už jednou jedeme do Skotska, rozhodně ho chceme procestovat. Jak jsme si přáli, tak se i splnilo. Rodina vlastní cateringovou firmu a poskytuje jídlo a bar na akcích, víkendy jsou pracovní. Proto jsme se dohodli, že tzv.: Days off budou pondělí a úterý. Každou neděli jsme se s přítelem těšili na následující dva dny, kdy nabalíme batoh plný dobrot, teplý čaj a vyjedeme s “naším” Mini Cooperem poznávat krásy Skotska.

Procestovali jsme toho opravdu hodně, dalo by se říct, že jsme navštívili více míst než kdejaký Skot. A co Vám rozhodně doporučíme ve Skotsku navštívit je:

 

  • městečko Kenmore s krásným zámkem Taymouth Castle nebo vodopád Falls of Acharn,

  • ve městě Perth Scone Palace, Kinnoull Hill, ze kterého uvidíte celé město i Dundee,

  • v Dundee nové muzeum V&A, Loď Discovery,

  • Edinburgh Ross Fountain, Edinburgh Castle, Princess Street,

  • jezero Loch Ness, v půlce jezera se rozhlíží i příšera Nessie - Loch Ness Center Exhibition,

  • Glamis Castle je zámek jako z pohádky od Disney,

  • Stirling Castle, Stirling - William Wallace Monument, Safari Park Stirling,

  • Highland Wildlife Park,

  • Dunkeld - Inver, Hermitage Waterfall and River Tay - nejkrásnější vodopád,

  • ale hlavně co nesmíte vynechat je Viaduct! Vlak z Harryho Pottera, tenhle výlet považujeme za nejkrásnější ze všech. Kouzlo je v tom, že vlak na Vás nečeká jako hrad nebo jezero. Musíte si na něj počkat vy. A hodina čekání na 1 minutu stojí vážně za to!

 

Nejkrásnější výlety byly ty neplánované. Když jsme ráno nasedli do auta a nevěděli jsme, kam jedeme. Ono se po cestě vždy něco krásného najde. A že toho ve Skotsku opravdu je!

A jestli bych Au - pair doporučovala? Rozhodně ano! A dokonce si myslím, že by to mělo být pro každého povinné! Nejen že poznáte spoustu nových lidí, navštívíte různá místa, poznáte jiný styl života, naučíte se lépe cizí jazyk, dosáhnete vzdělání, které Vám žádná jiná škola nedá a pokud jedete s přítelem, tak se budete znát v zahraničí za 4 měsíce více než za 10let v Česku!

Jsem vděčná za Martinu a Pavla a za práci, kterou dělají. Ne každá agentura má tak přátelský přístup s plno dalšími výhodami, které poznáte jen, když vyrazíte.

„Člověk nelituje na konci života toho, co udělal, ale lituje toho, co neudělal." 
Proto nehledejte výmluvy a vyražte!

Lucie a Jiří

cesta na Kinnoull Hill 2.jpg

cesta na Kinnoull Hill

Dundee- muzeum V and A 2.jpg

Dundee - muzeum V&A

Edinburgh 2.jpg

Edinburgh 

Perth- Scone palace 2.jpg

Perth - Scone palace

vodopád_hermitages_2.jpeg.jpg

vodopád Hermitages

Nessie.jpeg

Nessie

Klikni a poděl se i ty o svůj příběh nebo i jen výlet po Velké Británii. My ho zde rádi vystavíme. 

   1